Richard Plíhal

člen

Do klubu jsem vstoupil díky Frantovi Vodicovi, který mě v roce 2006 přiměl zúčastnit se tzv. kličkované (Velká Cena Přerova v jízdách zručnosti), kde jsem obsadil 2. místo pro vozidla do roku 1960. Jezdím rád na čemkoliv historickém. Jelikož mám motocykl Jawa, je to pouze ona, a této značce míním být věrný navždy Pokud bych měl možnost vlastnit historický vůz, byla by to škodovka Octavia, Felicia, 1000 MB, v tomto jsem patriot.

Nejdelší vzdálenost, kterou jsem na svém stroji ujel, bylo asi 1500 km po Slovensku během 3 dní, ovšem to mi bylo 25 a Žofině (moje JAWKA) o 21 méně. Nejhezčí akce, které jsem zažil jsou ty naše, kde se rád zapojím do jejich organizování a ještě si pojezdím.

Co se týče doby, ve které bych chtěl žít, byla by to asi druhá polovina a konec 19. století, doba rozmachu průmyslu, nádherných vynálezů, prvních aut a motorek, letadel, která jsou mojí další láskou, protože jsem bývalý pilot, začínali jsme spolu s Richardem Ponížilem. Na čem bych v té době jezdil? Na čemkoliv samohybném, akorát bych se snažil o vývoj takového pohonu, jež by nedrancoval přírodu. Dodnes mám po radosti z jízdy jak autem tak na motorce špatné svědomí, že přispívám k zániku nejen lidstva…

Pozor: Více o Richardově mototrce se dočtete v sekci Stroje!

Richard Plíhal