IX. závěr sezóny 2009

ArchivArchiv 2009

V neděli 27. září 2009 se uskutečnil 9. závěr sezóny Oldtimer klubu Helfštýn. Kolem 9. hodiny ranní se na náměstí v Lipníku n/B shromáždilo kolem stovky vozidel nejrůznějšího roku výroby až do r. 1984. Po výstavě a rozpravě v Lipníku vyrazili všichni účastníci na asi 80-ti kilometrovou trasu po okolí Lipníku a Hranic.

Vyjížďka byla rozdělena do dvou etap. V obci Rouská, kde končila první etapa, se účastníci občerstvili, shlédli tamní kulturní program a došlo také na předávání prvních pohárů. Trasa již tradičně vrcholila na hradě Helfštýně.

Na hradě byly předány další poháry. Pohár sympatie putoval k panu Robertu Svíkovi za americký automobil Buick Super 49. Pohár za dámskou posádku získala ostřílená řidička vojenského jeepu Anna Dvořáková. Nejstarším vozidlem byl Walter Wiz z roku 1921 pana Jiřího Valnohy. Předseda helfštýnského klubu nakonec předal čestný klubový pohár panu Janu Roháčovi s tříkolkou FN 1000 z r. 1939.

Jak se ukázalo, rozhodnutí uspořádat závěr sezóny o necelý měsíc než dříve, bylo prozíravé: krásné, takřka letní počasí přilákalo mnohem více účastníků než v uplynulých letech.

Děkujeme tímto všem zúčastněným, že se podíleli na této příjemné akci a doufáme, že se s vámi shledáme zase v nové sezóně!