Návštěva Samohýlova veteran muzea ve Zlíně 2006

ArchivArchiv 2006

Mnohým veteranistům byla letošní zima příliš dlouhá. Mrazy neustávaly, počasí bylo na vyjížďku na motocyklu tuze sychravé. I rozhodl se Oldtimer Club Helfštýn uspořádat pro své členy a přátele malý výlet.

Když nemůže být projížďka, pokocháme se alespoň pohledem… A tak se v neděli 26. března 2006 dopoledne sešlo celkem 36 zájemců o prohlídku veteran muzea pana Samohýla ve Zlíně. A že se bylo na co dívat!

Mezi vzácné kousky páně Samohýlova muzea patří kolekce vozů Laurin a Klement. Reprezentativní řadu vytvořil majitel ze známých, příp. významných modelů české automobilky Škoda.

Část sbírky tvoří vozidla, jež byla používána k diplomatickým účelům. Jedná se zejména o vládní auta a klasické limuzíny, tj. české tatrovky nebo značky Zil a Čajka ruské výroby. Do světa motorových vozidel samozřejmě nepatří jen automobily ale také motocykly.

Z nejzajímavějších zahraničních značek jmenujme čtyřválcový Cleveland, několik amerických Indianů, Ariel, BMW. Nechybí pochopitelně české Jawy, ČZ a luxusní Čechie. Celá sbírka čítá, jak jsme se dozvěděli od pana Samohýla, na 140 kousků. Oči se pohledem jistě potěšily, nu a teď už nezbývá než čekat na teplé a slunečné dny, aby si na své přišly i ostatní smysly.