X. Helfštýnský okruh 2002

ArchivArchiv 2002

Dne 11.5.2002 proběhl X. Helfštýnský okruh.

Co dodat? – Ti, kteří zavítali ví, jak to myslím. Kdo viděl, pochopí. A tím bych mohla skončit, s výzvou těm, kteří o tu slávu letos přišli, ať se na rok přijdou přesvědčit na vlastní kůži nebo alespoň oči.

Ale dobrá, pár řádků přeci jen …. Start závodu byl tradičně v Lipníku na náměstí v 9 hodin. Následovala cesta do Přerova a výstava na tamějším Žerotínově nám.

Trať vedla dále do Bystřice pod Hostýnem, Hranic a končila, jak jinak, na Helfštýně. Tam na všechny úspěšné jezdce, kteří zajeli nejen trať samotnou, ale zdolali také prudké stoupání na hrad, čekaly bouřlivé ovace veteránských fanoušků. Myslím, že nejen pro moji Zetku bylo vrcholným výkonem celého dne vystoupat až na nejhornější nádvoří Helfštýna.

Nešlo ani tak o kopec, jako spíš o kličkování mezi lidmi doprovázené neúnavným troubením klaksonu. Zetinka se ale vytáhla, a tak jsem ji s přehledem zaparkovala nahoře vedle Jawičky a Čechií. Nálada na hradě byla parádní a nic na tom nezměnil ani fakt, že se nekonalo vystoupení Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers. Ty totiž hravě zastoupil přerovský Dixieland, s hudbou ve swingovém stylu třicátých let, čili takoví „mladí Havelkové“. Po nich pěkně zvesela spustila na Tatře dorazivší Veselka.

Pro všechny soutěžící bylo občerstvení zdarma jak na hradě, tak večer při vyhlašování výsledků v Lipníku. Tam v společenském sále internátu Střední integr. školy elektrotechnické se postupně rozproudila zábava a trvala až do rána.

A nemýlím-li se, všechny čtenáře tohoto článku jistě zajímá, jaké stroje byly k vidění ….. no, to je nejlepší vidět, takže se příští rok přijeďte podívat!

Hodně zdaru a bez nehod ujetých kilometrů všem veteranistům!

Výsledky X. ročníku Helfštýnského okruhu

SOUTĚŽ ELEGANCE:
motocykly: Vratislav Hanuš – Indian Scout 600 1929, Oldtimer Club Helfštýn
automobily: Vladislav Novák – Panhard-Levassor 1923, VCC Uherské Hraďiště

DOBOVÝ ODĚV:
Pavel Pilař – Škoda Populár 1936, Drahotuše

NEJVZDÁLENĚJŠÍ ÚČASTNÍK:
Zdeněk Novotný – Čechie/ Böhmerland 600 OHV 1930, VCC Velemín

POHÁR STAROSTY OBCE:
– Radvanice: Jiří Kratochvíl
– Dřevohostice: Marie Kratochvílová
– Bystřice pod Hostýnem: Josef Milis
– Lipník nad Bečvou: Milan Jurečka

KATEGORIE MOTOCYKLŮ:
1. Bohuš Baranovič – NSU 350 1938, VCC Piešťany
2. Jiří Kopeček – Jawa 350 OHV 1939, Holešov
3. Jiří Filípek – Harley-Davidson 750 1929, Ludmírov

KATEGORIE AUTOMOBILŮ:
1. Vladimír Černík – Aero 662 1934, VCC Pardubice
2. Pavel Beran – Aero 30 1937, S.K.A.M. Olomouc
3. Stanislav Grolich – Aero 662 1931, S.K.A.M Olomouc