Zájezd do vinného sklípku 2010

ArchivArchiv 2010

Letošního výletu, konaného dne 13.11.2010, za poznáním krás a chutí jižní Moravy se zúčastnilo, přinejmenším co já pamatuji, rekordní počet účastníků. Celkem se nás sešlo 40 a to nejen z koutů Přerovska a Olomoucka, připojili se k nám i přátelé z Brna či dokonce z dalekého Rakovníka!

V této početné sestavě jsme se mezi 17. a 18. hodinou odpolední shlukli v areálu Rodinného vinařství Jedlička + Novák, které sídlí ve Svobodné spolkové republice Kraví hora nedaleko Bořetic. Absolvovali jsme komentovanou prohlídku celého závodu včetně výrobní linky, skladu nalahvovaných vín či vinného sklípku, kde vína zrají v dubových a barrikových sudech.
Po exkurzi jsme se přemístili do vinného sklípku téhož vinařského podniku, kde nás čekala degustace vín doprovázená velmi příjemným a profesionálním výkladem.

Víno i zábava proudily do ranních hodin a to nejen ve sklípku, ale i v uličce, které by se mohlo přezdívat „Stodolní ulice Kraví hory“, protože na ní bylo vskutku živo. Za to lze vděčit jednak nezvykle vlahému, takřka jarnímu počasí, ale také svatomartinovskému víkendu.

Druhý den nás vzbudily sluneční paprsky, a proto většina osazenstva vyrazila na asi kilometrový výšlap k rozhledně, která se tyčí nad Kraví horou a jsou z ní vidět i terasovité vinohrady vinařství Jedlička + Novák. Počasí bylo naprosto bez chyby, nálada parádní a vínečko výtečné.

Tímto bych za klub ráda poděkovala majitelům výše jmenovaného vinařství za jejich vstřícnost, se kterou nás uvítali a pohostili. A díky pochopitelně patří i všem, kteří se zúčastnili a podíleli se na této skvělé akci.

Za OCH Jitka Hanušová