Návštěva renovačních dílen a muzea pana Samohýla 2011

ArchivArchiv 2011

V pátek 21. října 2011 se členové OC Helfštýn vypravili na prohlídku renovačních dílen pana Ladislava Samohýla v Otrokovicích.

Celým areálem nás provedl a poskytl nám vyčerpávající výklad pan Jiří Valach. V dílnách se renovují veteráni jednak pro zákazníky, ale především do vlastního muzea ve Zlíně.

Samostatné dílny jsou věnovány výrobě kompletně nových vozů BUGATTI a celý projekt zaštiťuje název Nostalgic edition. Nyní se pracuje na kopii legendárního závodního vozu Bugatti z roku 1925. „Když jsme renovovali originál, museli jsme řadu věcí dodělat. Vyrobili jsme nové bloky motorů, a protože by byla škoda odlévat jen jeden, odlili jsme celou sadu. Máme rozpracovaných dvacet kusů, které budou označené jako nostalgic edition,“ prozradil pan Samohýl.

Z Otrokovic se naše skupina přesunula do muzea ve Zlíně, kam od naší poslední návštěvy přibyly další exponáty. Tam nás pohostil a věnoval nám čas sám majitel, pan Ladislav Samohýl.

Desítky historických automobilů a motocyklů by mělo zanedlouho představit soukromé muzeum veteránů, které se buduje v bývalé administrativní budově ZPS ve Zlíně a které bude největším soukromým veteranmuzeem v republice. Dnes Samohýlova soukromá sbírka čítá na sto šedesát aut a stovku motocyklů. Větší kolekci veteránů prezentuje pouze Národní technické muzeum v Praze.