Historie klubu Oldtimer Club Helfštýn

Dne 10. listopadu roku 2000 se v učebně přerovské autoškoly pana Jiřího Kratochvíla sešla skupina lidí, které spojoval společný koníček – historická vozidla. Účelem přátelského setkání bylo založení nového klubu, který by v tomto regionu do jisté míry zaplnil mezeru po rozpadnuvším se Veteran klubu Přerov.

Pomyslným centrem budoucích klubových aktivit se stal hrad Helfštýn u Lipníka nad Bečvou. Tento hojně navštěvovaný a rozsáhlý objekt býval v minulosti dějištěm Helfštýnského autosalonu historických vozidel. Členové Helfštýnského klubu na tuto tradici navázali a nadále ji rozvíjejí.

Nové sdružení ve svém počátečním stádiu tvořilo asi třicet sběratelů automobilů, motocyklů i motokol. Počet členů se každoročně rozrůstá o minimálně dva nové členy. V současnosti, tj. v roce 2010 čítá členská základna klubu na 50 řádných členů. Oldtimer Club Helfštýn je zaregistrován u ÚAMK a AKHV a disponuje vlastní testační komisí.

První akcí, kterou nově založený klub uspořádal, byl závod „Velká ceny Přerova v jízdě zručnosti“, jehož první ročník proběhl 22. 4. 2001 ve spolupráci s Pretioxem Přerov na parkovišti přerovského Výstaviště. Mezi nejvýznamnější akce Oldtimer Clubu Helfštýn patří květnový závod „Helfštýnský okruh“, kterému byl mimo jiné v roce 2001 udělen pohár za nejlépe organizovanou veteránskou akci na Moravě, a unikátní akce spojující pozemní a vzdušné veterány – Air-Auto-Moto Veteranfest konající se od roku 2004 na letišti v Drahotuších.

Podrobnější informace o klubových aktivitách, akcích, ale i členech a jejich strojích naleznete v příslušných sekcích.

V roce 2010 se klub rozhodl rozšířit spektrum pamětních předmětů s klubovými motivy, kromě triček jsme nechali zhotovit hrníčky a k 10. výročí založení klubu plakety.